Drop Shadow Boxes – plugin pro tvorbu stínovaných rámečků

Plugin Drop Shadow Boxes umožňuje uživatelům WordPressu přidávat stínované boxíky do příspěvků, stránek i do panelů prostřednictvím widgetu.

Instalace je jednoduchá, nejlépe z administrace Pluginy – Instalace pluginů. Do vyhledávacího políčka zadejte Drop Shadow Boxes a klikněte na Hledat pluginy. Po vyhledání klikněte na Instalovat a po nainstalování na Aktivovat. Plugin nemá v administraci žádnou samostatnou stránku s nastavením. Vše se konfiguruje přímo při vkládání do příspěvku.
Po úspěšném nainstalování přibylo v horní části panelů nástrojů tlačítko Add Box. Kliknutím na něj se otevře okno pro konfiguraci boxu. Zde si můžete navolit efekt stínu, barvu podkladu, umístění ve stránce (Alignment) vlevo, vpravo, uprostřed, dále pak výšku a šířku boxíku buď v pixelech nebo procentech, šířku a barvu rámečku, zaoblení rohů, stínování. Do textového pole přidáte svůj popisek a v preview ve spodní části vidíte náhled. Nastavení poskytuje opravdu velké množství kombinací a je dobré si s ním chvilku pohrát a zjistit jak boxík vypadá po změně jednotlivých parametrů.
Pokud jste s výsledkem svého snažení spokojeni, klikněte na InsertBox a rámeček se vloží do příspěvku. Při ponechání defaultního nastavení vidíte v editaci příspěvku toto:
a náhled příspěvku:
Nejste-li s boxíkem spokojeni, jednoduše upravíte parametr přímo v editaci textu. Například chcete box o rozměrech 300 x 300 px. Změníte tedy width=“250px“ height=““ na width=“300px“ height=“300px“.
S textem uvnitř rámečku můžete normálně pracovat s využitím editoru. Do boxíku lze vkládat odkazy nebo obrázky.
Vložení obrázku: Umístěte kurzor klepnutím mezi hranatou závorku a text Enter your content here. Klikněte v panelu nástrojů na tlačítko Mediální soubory. Vyberte z knihovny médií obrázek (je dobré nastavit zarovnání obrázku na žádné, velikost zvolit střední) a klikněte na Vložit do příspěvku. Pak uvidíte toto:
a náhled příspěvku:
Dva a více boxíků lze umístit vedle sebe. Parametr align=“none“ je v tomto případě nutno změnit na align=“left“ nebo align=“right“.
Pro použití v postraních panelech slouží widget. Vzhled – Widgety – Drop Shadow Box Widget. Nastavíte si potřebné parametry obdobně tak jak je popsáno výše v tomto článku a umístíte widget v sidebaru tam, kam potřebujete.
Hodně užitečných informací najdete na stránce pluginu v adresáři WordPressu https://wordpress.org/plugins/drop-shadow-boxes/. Zejména nepřehlédněte záložky FAQ a Support. Použití pluginu v praxi si můžete prohlédnou na stránkách Dobrá trička.